TENZI Profesjonalne środki czystościTENZI Profesjonalne środki czystości

Trwałe zabezpieczenie lakieru samochodowego

POWŁOKA KWARCOWO-CERAMICZNA

czytaj więcej
CZYSZCZENIE SZYB KOMINKOWYCH

SZYBY KOMINKOWE GT

czytaj więcej
MYCIE PODŁOG - PANELI LAMINOWANYCH

PANELE LAMINOWANE

czytaj więcej
RĘCZNE MYCIE NACZYŃ

BOBEREX

czytaj więcej
CZYSZCZENIE POWIERZCHNI SKÓRZANYCH

LEDER CLEAN GT

czytaj więcej

Jak trwale zabezpieczyć lakier samochodu powłoką kwarcowo-ceramiczną?

Przedstawiamy niezawodną formułę na rewelacyjne zabezpieczenie lakieru samochodowego przy użyciu preparatów TENZI. Jej efektem jest dożywotnie zabezpieczenie lakieru samochodu przed wpływem czynników atmosferycznych, mikrouszkodzeń i gromadzeniem się zanieczyszczeń. Warunkiem jest jedynie odnawianie zewnętrznej powłoki co pół roku. Jak to osiągnąć?

Rekomendujemy nałożenie podwójnej warstwy preparatu Q7 Crystal oraz jednej warstwy Q10 Flexi pokrytej dodatkowo powłoką mleczka SLS. To zabezpieczenie, w odróżnieniu od popularnych wosków, wchodzi w reakcję chemiczną z lakierem, utwardzając go i zmieniając jego właściwości. Ze względu na konieczność zachowania odpowiednich warunków (praca w temperaturze 18-20 stopni, w czystym i suchym pomieszczeniu, z dala od światła słonecznego) metodę tę polecamy wyspecjalizowanym warsztatom.

Procedurę rozpoczynamy od odtłuszczenia dokładnie umytej i wyglinkowanej powierzchni karoserii. Najlepiej użyć do tego preparatu IPA Cleaner. Następnie za pomocą aplikatora nanosimy preparat Q7 i pozostawiamy na ok. 3-5 minut (czas sieciowania). Pracę wykonujemy odcinkami, by zapobiec nierównomiernemu rozkładaniu specyfiku. Gdy ślady preparatu na powierzchni zaczną zmieniać się z podłużnych linii na pojedyncze krople, należy zdjąć jego nadmiar i lekko przepolerować szmatką z mikrofibry dla uzyskania lustrzanego efektu.

Po upływie ok. 3 godzin należy położyć drugą warstwę preparatu i pozostawić samochód w suchym i ciepłym miejscu na 12 godzin dla uzyskania pełnego utwardzania powłoki.

Następnie nakładamy jedną warstwę środka Q10, który tworzy superhydrofobową, elastyczna powłokę, niezwykle odporną na uszkodzenia. Podkreśla ona głębię koloru oraz ożywia barwę tworząc efekt lustrzanego odbicia. Jej nakładanie jest identyczne jak w przypadku Q7, jedynie czas sieciowania jest dłuższy, bo wynosi ok. 10 minut. Po nałożeniu należy również odczekać ok. 8 godzin.

Ostatnią operacją jest nałożenie warstwy mleczka SLS, które stanowią idealne wykończenie z dodatkowym efektem poślizgu i hydrofobowości. Tą ostatnią warstwę należy odtwarzać w okresach mniej więcej półrocznych.

Dołącz do nas w Social Media