• TENZI SKLEP
  • BLOG
  • Sprzątanie kampera przed wakacjami - jak szybko wyczyścić go wewnątrz i na zewnątrz?
BLOG

Sprzątanie kampera przed wakacjami - jak szybko wyczyścić go wewnątrz i na zewnątrz?

Zbliżający się okres wakacyjny to dla miłośników karawaningu znak, że najwyższy czas zabrać się za przygotowanie kampera lub przyczepy kempingowej do nowego sezonu. Wiąże się to przede wszystkim z przeprowadzeniem kompleksowego przeglądu technicznego oraz wykonaniem niezbędnych napraw i czynności konserwacyjnych.

Jednak po wielu miesiącach nieużywania pojazdu warto również zająć się jego czyszczeniem. Już na samą myśl o tym odechciewa Ci się planowania takich porządków, gdyż kojarzą Ci się one wyłącznie z czasochłonnymi i uciążliwymi pracami? Zdecydowanie nie musi tak być, o czym przekonasz się po lekturze artykułu. Podpowiadamy w nim, jak oraz czym umyć przyczepę kempingową lub kampera wewnątrz i na zewnątrz skutecznie, szybko, a do tego bez wysiłku!

Od czego zacząć sprzątanie kampera, aby nie zajęło całego dnia?

Istnieje tylko jedna, ale za to bardzo skuteczna metoda na szybkie posprzątanie tego pojazdu. Jest ona również niezwykle prosta – wystarczy zaopatrzyć się w wysokiej jakości i dedykowane do takich prac preparaty. Dzięki nim szybko i bez wysiłku usuniesz wszystkie, nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Zapomnisz o konieczności poświęcania połowy weekendu na żmudne mycie przyczepy kempingowej czy kampera wewnątrz i na zewnątrz, a zaoszczędzony czas wykorzystasz na dużo przyjemniejsze aktywności.

Czym wyczyścić łazienkę i kuchnię w kamperze, żeby było higienicznie i bezpiecznie?

Pomimo że łazienka i kuchnia w tych pojazdach są znacznie mniejsze od pomieszczeń domowych, to sprzątanie ich wiąże się z identycznymi wyzwaniami. Pojawia się tam mnóstwo trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, w tym osady z kamienia i mydła oraz tłuste plamy. Do tego, ponieważ w miejscach tych gromadzi się dużo wilgoci, konieczne jest zdezynfekowanie powierzchni, na których mogą rozwijać się groźne dla zdrowia bakterie, grzyby oraz pleśń.

Używając w tych miejscach specjalistycznych preparatów, zaoszczędzisz dużo czasu. Do mycia armatury łazienkowej w pojeździe polecamy środek TENZI Camper Bathroom Cleaner, który:

  • rozpuszcza uporczywe osady, umożliwiając ich usuwanie bez konieczności szorowania,
  • przywraca pierwotny blask mytym elementom,
  • pozostawia powierzchnie sterylnie czyste i pachnące.

Warto dodatkowo zaopatrzyć się w profesjonalny płyn do WC kampera i przyczepy kempingowej, który również dostępny jest w naszej ofercie. Doskonale czyści toalety bezodpływowe, dezynfekuje je i neutralizuje brzydkie zapachy.

Z kolei do kuchni polecamy m.in. produkt Camper Grill Cleaner naszej marki TENZI. Przyspiesza usuwanie tłustych zanieczyszczeń i przypalonych resztek jedzenia – jest przeznaczony do czyszczenia m.in. piecyków gazowych, rusztów oraz grilli.

Tapicerka, podłogi, schowki – jak odświeżyć wnętrze bez zbędnego szorowania?

Korzystając ze specjalistycznych preparatów naszej marki TENZI bardzo szybko i bez szorowania przywrócisz blask podłogom, wnętrzom schowków i tapicerce. Do powierzchni nietapicerowanych polecamy preparat Camper Care. Rozpuszcza nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia na elementach wykonanych z tworzyw sztucznych i drewna, a do tego:

  • nabłyszcza bez tworzenia tłustego filmu,
  • na długo pozostawia po sobie przyjemny zapach,
  • ogranicza osiadanie kurzu na mytych powierzchniach.

Z kolei używając produktu TENZI Camper Textil Cleaner przekonasz się, że równie proste, szybkie i skuteczne będzie czyszczenie elementów tapicerowanych. Środek ten ułatwia usuwanie zabrudzeń ze wszystkich rodzajów tkanin obiciowych i jednocześnie jest dla nich bardzo bezpieczny – może być aplikowany nawet na delikatne materiały.

Jak bezpiecznie umyć karoserię i okna kampera przed pierwszą trasą?

Po szybkim posprzątaniu wnętrza pojazdu pozostanie Ci już tylko odświeżenie go na zewnątrz. Mycie kampera lub przyczepy kempingowej będzie równie proste i przyjemne, jeśli zdecydujesz się użyć odpowiedniego, przeznaczonego do takich pojazdów szamponu – skorzystaj z preparatu naszej marki TENZI np. Tenzi Camper Cleaner lub TENZI Camper Ceramic Shampoo. Ich unikalna formuła doskonale rozpuszcza typowe zanieczyszczenia gromadzące się na karoserii. Dzięki temu większość z nich wystarczy jedynie spłukać strumieniem wody pod ciśnieniem. Pomimo takiej skuteczności działania środek ten jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów materiałów, w tym lakierowanych i chromowanych.

Po umyciu karoserii warto poświęcić jeszcze chwilę na zadbanie o szyby od zewnątrz i wewnątrz. Używając produktu TENZI Camper Glass Cleaner szybko i bez wysiłku przywrócisz im perfekcyjną przejrzystość. Możesz używać go nie tylko do mycia szyb i lusterek, ale także wszystkich szklanych elementów wyposażenia wnętrza kampera lub przyczepy kempingowej. Środek ten:

  • świetnie radzi sobie resztkami owadów, tłustymi osadami i innymi uporczywymi zanieczyszczenia,
  • nie pozostawia smug,
  • ma bardzo przyjemny zapach.

Czysty kamper to przyjemniejsza podróż – sprawdź, które środki ułatwią Ci porządki

Skoro już wiesz, czym myć przyczepę kempingową i kampera, pozostaje Ci jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Całą ich gamę znajdziesz w ofercie sklepu naszej marki TENZI – zapoznaj się z nią już teraz i zamów wybrane produkty. Oprócz wymienionych w artykule środków mamy także wiele innych ich rodzajów, w tym m.in. do czyszczenia felg, konserwacji materiałowych dachów oraz zabezpieczania lakieru. U nas kupisz więc kompletny zestaw preparatów ułatwiających robienie porządków w takich pojazdach oraz czyszczenie ich od zewnątrz.

Korzystając z nich kompleksowo i bez wysiłku przygotujesz swój sprzęt do nowego sezonu karawaningowego, co pozwoli Ci czerpać maksymalną przyjemność z podróży. Dostępna w naszej ofercie chemia do kampera i przyczepy kempingowej jest zarówno niezwykle skuteczna, jak i bezpieczna dla czyszczonych powierzchni – przekonaj się już dziś!

Proponowane produkty

Poprzedni post Zadbaj o czysty grill na nowy sezon!
Następny post Jak samodzielnie wyczyścić kostkę z mchów i porostów? Instrukcja krok po kroku
Podobne artykuły
Spodobał Ci się tekst ? Przeczytaj nasze inne artykuły i bądź na bieżąco z nowinkami ze świata profesjonalnej chemii